Jaunumi

2021-02-04

Ziemas sezona un ādas sausums

Auksti ziemas laika apstākļi ir īsts pārbaudījums pat veselīgai ādai, tomēr jutīga un sausa āda visvairāk cieš no nelabvēlīgiem laika apstākļiem. Mēs paši ne vienmēr spējam atpazīst sausas ādas pazīmes, kas var būt pelēcīga vai nespodra āda, jutīga āda, mazas krunciņas vai grumbas uz ādas, kā arī pastiprināta nieze. Lai laicīgi novērstu ādas sausumu, sevišķi svarīgi ir noteikt un saprast pazīmes, kas veicina ādas sausumu.

 

 

  1. Organisma atūdeņošanās. Galvenokārt āda saņem mitrumu no organisma, tāpēc ādas stāvoklis lielā mērā ir atkarīgs no organisma ūdens rezervēm, gadījumos, kad organisms ir atūdeņojies, āda saņem daudz mazāku ūdens daudzumu un kļūst sausa. Gados vecākiem cilvēkiem ir lielāka tendence uz organisma atūdeņošanos, jo novecojot stipri mazinās slāpju sajūta. Pien- DAIRY SPA skaistuma eksperti iesaka uzņemt pietiekamu šķidruma daudzumu ik dienas, lai novērstu ādas sausuma pazīmes, un saglabātu to skaistu un veselīgu.
  2. Ārējās vides faktori. Ādas virsējais slānis ir salīdzinoši plāns, tāpēc ziemā vējš, sals un sauss iekštelpu gaiss to var bojāt. Šie faktori kopā un atsevišķi veicina ādas sausumu. Jo vēsāks ārā laiks, jo lēnāk sāk darboties mūsu tauku dziedzeri, un, tā kā āda aukstumā mitrums ādā tiek zaudēts, tā var kļūt ļoti sausa. Ziemas sezonā, sausa āda lēnāk reaģē uz lielām temperatūras izmaiņām. Aukstā laikā ilgāk uzkavējoties ārā, noteikti jāvalkā cimdus, savukārt uz rokām un sejas ieteicams uzklāt barojošus, mīkstinošus krēmus, jo tie rada uz ādas plānu aizsargkārtu, kas pasargā ādu no aukstuma.
  3. Liels apģērba daudzums. Jā, tieši biezs apģērba slānis ziemā, ietekmē mūsu ādas stāvokli. Jo vairāk apģērba, jo vairāk berzes tas rada ādai. Tas īpaši attiecas uz garderobes priekšmetiem, piemēram, zeķēm un zeķbiksēm. Vilnas apģērbs var arī kairināt un sausināt ādu. Ja āda ir pakļauta ekzēmai, tad nav ieteicams izvēlēties vilnas izstrādājumus un vilkts tos tieši uz kailas ādas, jo tas var izraisīt papildus kairinājumu.
  4. Pārlieku karsta duša vai vanna. Parasti ziemā pēc pastaigām ārā, vēlamies sasildīties un ejot dušā, lietojam karstu (vai ļoti karstu) ūdeni un sildāmies, taču šis ieradums sausina ādu, tas pats attiecas uz mazgāšanos vannā: pārāk karsts ūdens un ilgstoša vannas uzņemšana negatīvi ietekmē ādas stāvokli, tāpēc ieteicams izmantot dušu vai peldes vannā ne ilgāk kā 10 minūtes, pēc tam rūpīgi nosusinot un mitrinot ādu, kamēr tā vēl ir mitra.

 

Skaistuma eksperti ziemas sezonā iesaka izvēlēties dabīgās kosmētikas produktus, lai uzturētu ādā vajadzīgo mitrumu un izvairītos no sausuma.

 

Pien- DAIRY SPA dabīgās kosmētikas produkti sausas ādas kopšanai:

 

Pien- DAIRY SPA vannas putas, kuru sastāvā ir vitamīniem un mikroelementiem bagātās piena sūkalas. Tās saudzīgi attīra ādu, mīkstina ūdeni, veicina efektīvu ādas virskārtas attīrīšanu no atmirušajām ādas šūnām. Bagātīgās un noturīgās putas padara vannošanos patīkamu, rada komforta un tīrības sajūtu. Pēc putu lietošanas āda kļūst dabīgi mīksta un zīdaina.

 

Pien- DAIRY SPA šķidrās roku ziepes ir paredzētas jebkura roku ādas tipa kopšanai, sevišķi piemērota sausas un jutīgas ādas kopšanai. Ziepes saudzīgi mitrina, attīra un nomierina ādu, padara to dabīgi mīkstu un zīdainu. Pien- DAIRY SPA Šķidrās roku ziepes nesatur krāsvielas un aromatizētājus. To iedarbība ir mīkstinoša, mitrinoša, balinoša un ādu atjauninoša. Ziepes samazina niezi, stiprina nagus un veicina sēnīšu izraisītu nagu bojājumu ārstēšanu.

 

Pien- DAIRY SPA dušas želeja radīta jebkura ādas tipa kopšanai, sevišķi piemērota sausai un jutīgai ādai, jo nesatur krāsvielas un aromatizētājus. Labi puto un nodrošina saudzīgu un efektīvu attīrīšanu, drošu aizsardzību, neizraisot ādas kairinājumu un sausumu. Dušas želeja efektīvi mīkstina, balina, un nomierina ādu, radot patīkami zīdainu sajūtu

 

Pien- DAIRY SPA putas sejas ādas attīrīšanai – jutīgai un jebkura tipa ādai, paredzētas lietošanai ikdienā, maigai sejas ādas attīrīšanai no netīrumiem vai pirms sejas kopšanas procedūrām, kā arī saudzīgai kosmētikas noņemšanai. Sastāvā esošās piena sūkalas stimulē atjaunošanas procesus ādas šūnās, padarot ādu izteikti maigu un veselīgu. Šīm dabīgās kosmētikas sejas putām piemīt maiga un gaisīga tekstūra, kas viegli puto, mīkstina ādu, atstājot patīkami zīdainu sajūtu. Nesatur krāsvielas un aromatizētājus un ir piemērotas jebkura tipa ādas kopšanai.

 

Baudīsim ziemu visā tās krāšņumā, maksimāli saudzējot un rūpējoties par ādu ar dabīgās kosmētikas produktiem no Pien- DAIRY SPA!

2020-10-14

Piens skaistumam: sena tradīcija jaunā kvalitātē

Mēdz teikt, ka jauns ir labi aizmirsts vecais, un tas attiecas uz visdažādākajām dzīves jomām, arī skaistumkopšanu. Šim teicienam var piekrist tādā nozīmē, ka, tiku tikām izbaudījušas ķīmijas sasniegumus, dāmas sāk augstāk vērtēt visu, kas nācis no dabas. Domājot par to, kā tikt pie maigas, gludas un starojošas ādas, prātā nāk leģendārā Ēģiptes valdniece Kleopatra un viņas slavenā piena vannas. Bet piemēri nemaz nav jāmeklē tik tālā senatnē – iespējams, ka arī mūsu pašu vecmāmiņas laukos pa reizei mēdza “pienā muti nomazgāt”, kā tautasdziesmās dzied.

No otras puses – nav nemaz tik droši zināms, kas īsti bija Kleopatras vannā, - daži autori vēsta, ka tīrs ēzeļmātes piens, citi domā, ka govs piens, kam pievienots medus, vēl citi uzskata, ka valdniecei gatavots īpašs vannojamais ūdens, kuram pieliets karsts piens ar medu, un piedevām viņa vēl lietojusi skrubi no jūras sāls un saldā krējuma … Mūsdienīgai sievietei ar aktīvu dzīvesstilu bieži vien nav laika pašai gatavot ķermeņa kopšanas līdzekļus no svaigiem piena produktiem un citām dabiskām izejvielām, taču labi izskatīties viņai varbūt ir pat svarīgāk nekā savulaik vecmāmiņai. Un, protams, nebūtu nekas pretī līdzināties Kleopatrai, ja vien viņa patiešām bijusi tik skaista, kā sacīts leģendās, - arī par to vēstures pētnieku domas reizēm ir atšķirīgas, bet lai nu kā, valdniece noteikti bija labi kopta, viņai tek piedēvētas arī dažādu sejas masku sastāvu un aromātu izgudrošana. Par laimi, šodien nav vajadzības pārņemt senās receptes “viens pret vienu”. Skaistumkopšanas līdzekļu ražotāji spēj veiksmīgi savienot tautas tradīcijas ar zinātniskos pētījumos iegūtajām atziņām, lai izveidotu produktus, kuri ir dabiski un efektīvi palīdz kopt ādu, to saudzīgi attīrīt, barot, mitrināt un mīkstināt.

 

Piena sūkalas

Sūkalas, kā zināms, paliek pāri, kad no piena tie iegūts biezpiens. Tie, kuri biezpienu gatavo mājās, zina, ka sūkalās var lieliski iejaukt mīklu pankūkām, maizei vai pīrāgiem, tās arī pievieno vannai vai izmanto vienkārši sejas mazgāšanai. Sūkalās ir 94% ūdens, bet atlikušajos sešos procentos slēpjas vesela bagātība. Sūkalas rodas pienskābās rūgšanas procesā. Tas ir sarežģīts bioloģisku aktīvu vielu komplekss ar vairāk nekā 200 dažādiem komponentiem. Sūkalu sastāvā ietilpst organiskās skābes, obaltumvielas, tostarp fermenti, visas neaizstājamās aminoskābes, B grupas vitamīni, E, C un PP vitamīni, betakarotīns, polisaharīdi, minerālvielas: dzelzs, kālijs, nātrijs, kalcijs, magnijs, cinks, fosfors u.c. Piena sūkalas atšķiras no vājpiena tikai ar to, ka tajā nav kazeīna – vielas, kas skābā vidē veido labi pazīstamos rūgušpiena kunkuļus. Tātad sūkalas ir vērtīgs pārtikas produkts, kaut arī ne visiem tās garšo. Bet ne mazāku labumu sūkalas var dot, lietojot ārīgi, kā barojošs līdzeklis ādai un matiem. Piena sūkalas atjauno un aktīvi mitrina ādu, stabilizē tās skābju aizsargslāni.

 

Sūkalas kosmētikā

Kosmētikas līdzekļu sastāvā šodien mēdz būt daudz ūdens, tā saturs var būt 70 – 95% ūdens. Pēdējā laikā noskaidrots, ka šādu produktu efektivitāte pieaug vairākkārt, ja ūdeni aizstāj ar attīrītām piena sūkalām. Pien- DAIRY SPA kosmētikas līdzekļos sūkalu koncentrāts tiek kombinēts ar ekoloģiski ražotiem ārstniecības augu ekstraktiem. Šiem produktiem nepiemīt ādu sausinoša iedarbība, tie pat īpaši ieteicami cilvēkiem ar sausu ādu. Produktu sērija Pien- DAIRY SPA ir īstā izvēle tiem, kuri tiecas dzīvot harmonijā ar sevi un pasauli un saprot, ka īstākā pievilcība slēpjas dabiskā, koptā skaistumā, bet skaistākā no visām smaržām ir tīras, veselas ādas smarža.

 

Sūkalu iedarbība

Sekmē brūču un iekaisuma dzīšanu, stimulē kolagēna sintēzi – tas notiek, pateicoties sūkalās esošajiem augšanas faktoriem – mazmolekulārām obaltumvielām ar augstu bioloģisko aktivitāti, kas regulē šūnu augšanu un reģenerācijas procesus.

Aizkavē novecošanās procesus, jo tām piemīt antioksidantīva iedarbība.

Stabilizē ādas dabisko skābju un sārmu līdzsvaru, jo sūkalu pH līmenis atbilst cilvēka ādas pH līmenim

Rūpīgi attīra un balina ādu

Mitrina un mīkstina ādu un matus

Mazina ādas niezi, veicina zvīņēdes, ekzēmas un sēnīšu slimības ārstēšanu

Kavē vīrusu attīstību, pateicoties sastāvā esošajam lizīnam. To izmanto herpes vīrusa ārstēšanā

Veicina matu un nagu augšanu, stiprina matus, stimulē vielmaiņu galvas ādā, matu saknīšu rajonā

Baro matus, piešķir tiem veselīgu spīdumu, palīdz pret blaugznām

Palīdz uzlabot nagu stāvokli, padarīt tos spīdīgus un elastīgus

Pelde vannā, kam pievienotas sūkalas, rada nomierinošu, relaksējošu un ādu mīkstinošu iedarbību.

2020-09-25

Kas vērtīgs piena sūkalās

Pat pavirši iepazīstoties ar pētījumiem par piena sūkalu sastāvu un to labākajām īpašībām, aizvien mazāk gribas tās nevērīgi dēvēt par blakusproduktu.

 

Govs piena sūkalas, kas rodas pienskābes rūgšanas procesā, ir bagātīgs bioloģiski aktīvo vielu komplekss. Tāpēc piena sūkalas var izmantot gan uzturā, gan skaistumkopšanā. Ne velti šim produktam tiek pievērsta arvien lielāka pārtikas un kosmētikas ražotāju uzmanība. Piena sūkalās ir aptuveni 200 vērtīgu, cilvēka organismam nepieciešamu sastāvdaļu, kuru vidū ir gan organiskās skābes, gan obaltumvielas, pilns neaizstājamo aminoskābju spektrs, B grupas vitamīni, folskābe, kālijs, kalcijs, fosfors, magnijs, dzelzs u.c.

 

Kā iegūt sūkalas mājas apstākļos

 

Parastā metode. Vēlamo piena daudzumu noliek siltā vietā un saraudzē rūgušpienā. To lej katliņā, liek uz plīts un silda (bet nevāra!), līdz izveidojas biezpiena kunkuļi. Atstāj atdzist līdz istabas temperatūrai, izkāš cauri marlei vai smalku sietiņu.

 

Paātrinātā metode. Uz vienu litru pasterizēta piena ņem vienu nelielu citronu, no tā izspiež sulu. Pienu liek katlā uz uguns un, tiklīdz tas sāk vārīties, pievieno citrona sulu, ātri samaisa un tūlīt noņem no uguns. Ļauj nostāties biezpienam un sūkalām, tos atdala, izmantojot smalku sietiņu vai marli.

2020-09-17

Kas būtu jāzina katrai sievieti par intīmo higiēnu

Skaistā dzimumam pārstāvēm ir ārkārtīgi svarīgi pienācīgi rūpēties par savu  ķermeni. Sejai, matiem, nagiem - visam tiek atvelēts maksimālais laiks un  līdzekļi, taču tikpat svarīga ir arī intīmās zonas higiēna. Pareiza kopšana ir nepieciešama ne tikai svaiguma un tīrības sajūtas nodrošināšanai ikdienā, bet arī vispārējai sievietes veselībai. Pien- DAIRY SPA skaistuma ekspertu komanda ir apkopojusi dažus vienkāršus, bet ļoti svarīgus priekšnosacījumus pareizām rūpēm par intīmo higiēnu.

 

Intīmā higiēna - visa pamatā pareiza kopšana

 

Intīmās kopšanas jautājumā ir svarīgi saprast ne tikai to, kā pareizi mazgāt intīmo zonu, bet arī to, kā to izdarīt, lai nodrošinātu skābju un sārmu līdzsvaru tajā. Sieviešu intīma zona ir klāta ar gļotādu, un, lai tā spētu veikt pašaizsargājošās un attīrošās funkcijas, ir nepieciešama noteikta mikrovide, kur atrodas labdabīgās baktērijas. Šīs baktērijas likvidē nevēlamos mikroorganismus un, procesa pareizai norisei, nepieciešams atbilstošs intīmās vides pH līmenis. Nepareizu intīmās higiēnas produktu izvēle var izraisīt ādas un gļotādu kairinājumu, to iekaisumu, ko reizēm papildina nieze un diskomforts. Gluži pretēji, kvalitatīvi, labi izvēlēti dabīgi higiēnas kopšanas produkti palīdzēs uzturēt sievietei veselīgu fizioloģisko līdzsvaru dzimumorgānu gļotādās, novērsīs diskomfortu un kalpos kā infekcijas un iekaisuma slimību profilakse, kas ir ļoti svarīgi aspekti labas sieviešu veselības saglabāšanā.

 

Kā mazgāt? Delikāta pieejas un rūpes.

Sievietes intīmā zona ir īpaša, tā ik dienas sevi attīra ar iekšējo smērvielu, tāpēc vislabāk katru dienu apmazgāties ar siltu ūdeni un īpaši maigiem, intīmajai zonai paredzētiem mazgāšanas produktiem, kas nerada kairinājumu. Pasaules vadošie sieviešu veselības speciālisti iesaka intīmās higiēnas kopšanā izvēlēties dabīgus mazgāšanās līdzekļus, kas nesatur krāsvielas vai aromatizētājus.

 

Iepazīsties Pien- DAIRY SPA INTIM dabīgas ziepes intīmai kopšanai

 

 

 

 

Pien- DAIRY SPA rūpējoties par sievietes veselību un iekšējo komfortu ir radījis Pien- DAIRY SPA INTIM - dabīgu līdzekli intīmai kopšanai. Līdzīgi kā citos Pien-DAIRY SPA produktos, arī šajā ir vitamīniem un mikroelementiem bagātās piena sūkalas, kam piemīt zinātniski pierādīta, barojoša, reģenerējoša iedarbība. Ziepju lietošana ikdienā mazina iekaisumu un veicina imunitāti stiprinošu un nomierinoša iedarbību. Pien- DAIRY SPA INTIM radītās hipoalergēnās ziepes ir unikālas, jo nesatur krāsvielas un aromatizētājus un paredzētas delikātai ķermeņa intīmo zonu kopšanai. Ziepju saudzīgā iedarbība veicina efektīvu ādas attīrīšanu, neizraisot ādas kairinājumu vai sausumu, dāvājot katrai sievietei svaiguma un komforta sajūtu. Rūpēm ne tikai par intīmo zonu, bet visa ķermeņa labsajūtu atklāj piena sūkalu maigās rūpes un komfortu ar citiem Pien- DAIRY SPA produktiem!

Iepazīsties un iegādājies jau šodien - https://elady.lv/sejas-kosmetika/pien

http://www.madeinlv.lv/lv/category/87/higienai_un_vannas_peldem-skidras_ziepes/

 

 

2020-04-24

Piena vannas - lielisks relaksēšanās veids

Pašreiz, vairāk kā citas reizes, mums ir dots laiks, lai pievērstos cilvēkiem un lietām, kas mums ir apkārt, bet – nevajag aizmirst par sevi! Viens no labākajiem veidiem kā relaksēties un palutināt sevi un savu ķermeni, ir vannas peldes. Bet – ne vien šāda tāda, bet piena vanna!

Piena vannas kā skaistumkopšanas rituāls tika izmantots jau senajos laikos, bet īpaši iecienītas tās bija Ēģiptē. Tās par neatņemamu ikdienas skaistumkopšanas rituālu uzskatīja Ēģiptes valdniece Kleopatra. Tieši Kleopatra līdz pat mūsdienām simbolizē mūžīgās jaunības simbolu. Bet – kas tik īpašs ir pienā?

Pateicoties pienā esošajām obaltumvielām un taukiem, āda kļūst nevien maiga un gluda, bet tiek attīrīta un nogludināta. Savukārt pienā esošās pienskābes attīra atmirušās šūnas un mitrina ādu, tādejādi novēršot tās sausumu.

Tiem, kuri sirgst ar dažādām ādas problēmām, piemēram, ekzēmu un nepārtrauktiem ādas kairinājumiem, iespējams, zina, ka piens remdē ādas kairinājumu. Antibakteriālās un pretiekaisuma īpašības palīdz dziedēt ādu, padarot to veselīgu un imūnu pret ādas kairinājumiem.

Piens ir lielisks palīgs cīņā pret ādas novecošanos. Tieši tādēļ neskaitāmi sejas kopšanas līdzekļi savā saturā iekļauj pienu, jo tajā esošās vielām piemīt izlīdzinoša iedarbība. Tomēr – piena vannas ne tikai palīdzēs Tavai ādai, bet arī nervu sistēmai! Tam piemīt nomierinoša īpašība.

Lai baudītu piena vannu, Tev nav nepieciešams īsts piens, bet vari to aizvietot ar lielisku alternatīvu – Pien- DAIRY SPA Bath vannas putām, kuru sastāvā ir bagātīgās piena sūkalas. Vannas peldi iespējams padarīt vēl patīkamāku, pievienojot sev tīkamo vannas produktu, piemēram, vannas sāli vai ēterisko eļļu. Lai uzburtu noskaņu - iededz sveces, fonā ieslēdz savu iecienītāko mūziku, bet vannu vari izrotāt ar ziedlapiņām! Baudot vannas peldi, sevi vari palutināt ar šampanieti, augļiem vai jebko citu, ko kāro sirds. Vai arī – pēc vannas turpināt relaksēšanos, baudot savu iemīļotāko tēju.